PYYDÄ TARJOUS

Onko sinulla kysyttävää tuotteesta?

010 656 5200

SAMOA 507121 LETKUKELA ILMALLE JA VEDELLE

TUOTTEET/Öljyn- ja sähkönjakelu/Paineilma/Letkukelat/Paineilma letkukelat/SAMOA 507121 LETKUKELA ILMALLE JA VEDELLE

Koteloitu 507-sarjan letkukela paineilmalle ja vedelle. Letkukelan jousikasettiin on helppo pääsy huoltoa varten ja se on suojattu kannella kosteutta ja pölyä vastaan. Kela voidaan asentaa seinä- ja kattokiinnitteisesti.

Kelarumpu on asennettu kahdelle kestovoidellulle, suljetulle kuulalaakerille, joka takaa tasaisen ja mukavan letkun liikkeen.

Palautusjousi on valmistettu korkealaatuisesta väsymisen kestävästä teräksestä, joka takaa pitkän ja ongelmattoman käytön. Riippuen letkun pituudesta ja painosta, kolmesta jousesta valitaan sopiva ko. kohteeseen.

Painetasatut, keski- ja korkeapaineiset nivelet takaavat jousen minimipaluuvastuksen, jopa korkeillakin työpaineilla. Niiden yksinkertainen rakenne varmistaa vähäisen virtaushäviön, helpon huollettavuuden ja pitkän, ongelmattoman eliniän.

Lataa tuotelehti
PYYDÄ TARJOUS

Onko sinulla kysyttävää tuotteesta?

010 656 5200

Tekniset tiedot

Jakoletku 10 m x 3/8" sisäkierre
Yhdysletku 0,8 m x 3/8" sisäkierre
Kyttöpaine max. 20 bar
Paino 18,4 kg
Väri  valkoinen



×